Zážitky z Londýna

Na FB jsou fotky ze zájezdu našich studentů s Bc. J. Klapušem do Londýna. Celý týden strávili daleko v cizině.

Ve dnech 7.4. – 11.4.2014 se uskutečnil zájezd do Londýna, kterého se zúčastnilo 15 zájemců z prvního až třetího ročníku naší školy. Nejhojnější zastoupení měla naše třída, 2.A. Společně s panem profesorem angličtiny Bc. Klapušem jsme v pondělí 7.4. opustili Českou republiku. Cestu tam i zpět jsme trávili v autobuse společně s dalšími dvěma pražskými školami. Dlouhou cestu nám zpříjemnil trajekt, který nás přes Lamanžský průliv přepravil na anglickou pevninu. V Londýně jsme pak během celého pobytu poznávali nejznámější památky. Nejprve nás naše průvodkyně zavedla k Buckinghamskému paláci a poté nás provedla krásným a pro nás zajímavým okolím Londýna. Navštívili jsme také velmi známe museum Madame Tussaud’s , London eye s krásným výhledem na Londýn, British Museum, ateliéry Warner Bros, kde byla natáčena slavná sága Harryho Pottera atd.. Završením našeho pobytu byla návštěva Chelsea stadionu, která nadchla samozřejmě hlavně chlapce. A před návratem do ČR, když jsme dostali rozchod na Oxford Street, se naopak „vyřádila“ dívčí část osazenstva, prahnoucí po nákupech. Ubytování bylo zařízeno v rodinách, které nám poskytovaly kromě ubytování i stravu. Celý zájezd byl velice povedený, poznali jsme plno nových věcí, jinou kulturu i odlišné chování lidí. Každý, kdo tam nebyl, prohloupil a naopak všichni, kteří se zúčastnili, by si zájezd zaručeně zopakovali.

Martina Pašavová, studentka 2.A